MENÜ

,,De megmenekül mindenki, aki segítségül hívja az ÚR nevét, mert a Sion hegyén és Jeruzsálemben lesz a menedék az ÚR igérete szerint, és azok menekülnek meg, akiket elhív az ÚR! "

Jóel 3,5

Imaéjszaka Kispesten, 2010. április 2.

Mindig is ott volt bennem a vágy – ahogy most is ott van – hogy menjek evangelizálni, imádkozni, cselekedetekkel szolgálni Istennek. Az egyetlen probléma, ami sokszor sajnos visszatartott ettől, az a támogatás hiánya volt. Úgy éreztem, egyedül vagyok, és akkor inkább nem megyek, vagy legalábbis csak nagyon ritkán. Márciusban olvastam az e-mailemet, ahol egy barátom keresett társat egy izgalmasnak ígérkező imaéjszakához. Ez volt a nagy lehetőség!

2010 nagypéntekén került sor az imaéjszakára, ami a tervek szerint este kilenctől következő nap reggel ötig tartott. Családi áhítattal nyitottuk meg az alkalmat, ahol felkészültünk az útra. Jó néhány kilométeres út volt ez ugyanis, Kispest kerületen végig a kocsmákon. Innen jön a kocsmatúra elnevezés is, ami persze keresztény körökben egy kicsit mást jelent.

Az éjszaka célja az volt, hogy az alkoholistákért, a részegekért, a kocsmák megszűnéséért imádkozunk. Az uszkai példán felbátorodva hittel indultunk neki, hogy itt is lehetséges az a változás, ami az ukrajnai határon fekvő kis faluban megtörtént: a helység egyetlen kocsmája is megszűnt (mint a lerészegedés helye – már csak üdítőt adnak ki), ugyanis a tulajdonos megtért.

Nem számoltam, összesen hány kocsmán haladtunk végig, és mennyiért imádkoztunk, de hosszú utat tettünk meg az éjszaka alatt. Zsoltiéktól indulva végigmentünk az Ady Endre utcán, visszafelé pedig az Üllői úton, majd haza. A kocsmák előtt megálltunk és imádkoztunk, hogy Isten Lelke érintse meg az embereket, és hozza ki őket onnan – a kocsma helyett teljenek meg a gyülekezetek, így szólt az imaéjszaka mottója.

Útközben traktátusokat dobtunk be a postaládákba, és bőven osztottunk belőle az embereknek is, akikkel összefutottunk. Utunk egyik, talán legkiemelkedőbb pontja a Határ úti megtróállomás aluljárója volt. Valamikor hajnal felé a hidegben érkeztünk el erre a (csöppet sem túlozva) lepusztult helyre. Az aluljáróban hajléktalanokkal találkoztunk, ahol arra indított a Lélek, hogy beszéljünk velük. Adtunk nekik is újságokat, traktátusokat, elmondtuk az evangélium lényegét, majd együtt imádkoztunk velük, hogy találják meg Istent. Személyes kedveltem egy hölgy volt, akin látszott, hogy nagyon keresi Istent, és bármit megtenne azért, hogy megszabaduljon. Nem értette, hogy miért történik vele mindez (szegénység, betegség, levágták az ujját, felhasították a fejét, kegyetlen bántalmazásokról mesélt), de őszintén beismerte, hogy nem Isten hagyta el őt, hanem ő Istent. Megpróbáltuk meggyőzni őket arról, hogy csak Jézus Krisztust befogadva lehet teljes szabadulása az embernek és békessége Istennel.

Nagyon áldásos volt az imaéjszaka, hiszem, hogy nem volt hiábavaló a munkánk. Továbbra is szeretnék imádkozni a kocsmázók megtéréséért; a hosszú hajú emberkéért, aki sörrel akart megkínálni, Csárli-ért, valamint a három másik határ úti hajléktalanért.

„Ti azonban legyetek erősek, ne lankadjatok el, mert tetteiteknek meg lesz a jutalma” 2 Krón. 15,7

Széll Laci

 

Hírek

  • Magyarország meghozza a szükséges intézkedéseket
    2012-03-02 21:32:33

    A tárcavezető az Európai Bizottság magyarországi képviselete és a Századvég Alapítvány által az Európai Unióról rendezett pénteki tanácskozáson azt mondta, Magyarország nem akar vitát szítani az uniós intézmények és a tagállamok, a régi és új tagállamok vagy a közép-kelet-európai és a nyugat-európai térség között.

    Martonyi János kijelentette: a bizottság javaslata, hogy 2013-tól csökkentsék a Magyarországnak szánt kohéziós támogatást, azért vitatható, mert „egy jövőbeli eseményt feltételez"–- mondta, arra utalva, hogy Brüsszel még nem tudhatja, hogyan alakul a büdzsé hiánya. A javasolt szankció feltételes, tehát csak akkor lép életbe, ha a magyar kormány nem hozza meg a szükséges intézkedéseket – mutatott rá. A miniszter szerint a kialakult helyzetben mindenképpen méltányos, igazságos és korrekt megoldásra van szükség.

    Balázs Péter korábbi külügyminiszter a bizottság javaslatát megalapozottnak nevezte. Véleménye szerint az uniós intézmény körültekintően járt el. A figyelmeztetés idejében érkezett, a kormánynak megvan az esélye, hogy megtegye a szükséges lépéseket – mondta.

    Mint felidézte, 2004 óta folyik túlzottdeficit-eljárás Magyarország ellen, ebben az előző kormány is „tettestárs", bár „viszonylag jól navigált" abban a helyzetben.

    Az Európai Tanács mostani csúcstalálkozóján aláírt fiskális paktumról – a költségvetési fegyelemre vonatkozó új EU-szerződésről – Balázs Péter úgy vélekedett, a szerződés „az integráció mélyítése felé tett lépés". Ugyan két tagállam – Nagy-Britannia és Csehország – nem írta alá a dokumentumot, már az is üdvözlendő, hogy 25 ország egyet tudott érteni a megállapodás tartalmában – hangoztatta. Hozzátette: „az integráció további mélyítésében rejlik Európa sikere".

    Martonyi János szerint nem az az alapkérdés, hogy föderatív vagy kormányközi lesz-e Európa, hanem hogy mélyül-e az integráció, egységes marad-e az EU. A „differenciálódással", a belső csoportosulásokkal „nagyon kell vigyázni", mert „ha elkezdjük, lehet, hogy nem tudjuk abbahagyni", és túl sok törésvonal alakulhat ki az unióban – közölte.

    Balázs Péter szerint akkor lehetnek belső csoportosulások az EU-ban, ha „a szűkebb szoba ajtaját nem csukják be", lehet látni, mi történik odabenn, „bárki bemehet", és ehhez nem szabnak időközben újabb és újabb feltételeket. Így a gyorsabb tagállamok magukkal húzhatják a lassabbakat – mutatott rá.

    Martonyi János kiemelte: az utóbbi hetekben, január közepe óta javult Magyarország nemzetközi megítélése, mert a kormány egyértelművé tette, hogy nyitott a párbeszédre és az együttműködésre. Azt mondta, hogy több korábbi bírálatot az ideológiai különbségek, a pártkonfliktusok és a gazdasági érdekek sérelmei okoztak – fűzte hozzá.

    A tárcavezető arról is beszélt, hogy az elmúlt években megnőtt Közép-Európa súlya, de ez nem az európai integrációval szemben, hanem annak részeként történt.

    Szűcs Tamás, a képviselet vezetője köszöntőjében azt mondta, az EU nem volt kellően felkészült a gazdasági válság kezelésére, amihez a jelenleginél szorosabb integráció szükséges. „A napi politikában néhány tagállam mintha vonakodna ettől", de az elmúlt időben az unió több lépést is tett ennek érdekében – jegyezte meg.

    www.mno.hu

Asztali nézet